Apdrošināšanas programmas

  • A programma
ALCHEIMERA SLIMĪBA – saslimšana, kas ietekmē smadze­ņu darbību. Simptomi ir atmiņas zudums, apjukums, komu­nikācijas problēmas un vispārēja garīgās funkcijas paslikti­nāšanās.

PARKINSONA SLIMĪBA – ir lēni progresējoša smadzeņu sli­mība. Simptomi var būt trīce (nekontrolējama trīcēšana un drebēšana), muskuļu stīvums un palēninātas kustības

POLIOMIELĪTS – jeb bērnu trieka ir akūta infekciju slimība, ko izraisa enterovīrusi, kas bojā nervu sistēmu, it īpaši mugu­ras smadzeņu pelēko vielu.

TERMINĀLĀS SASLIMŠANAS attiecas uz neārstējamām slimībām.

Ārstējošais ārsts noteicis konkrētu slimības diagnozi, kas at­bilst šiem abiem nosacījumiem:

- slimībai vai nu nav zināms nekāds izārstēšanas līdzeklis, vai tā ir progresējusi līdz stāvoklim, kur to vairs nevar izārstēt; un
- kā uzskata ārstu konsīlija lēmums, slimība novedīs līdz nāvei 12 mēnešu laikā.

VĒZISizņemot mazāk progresējošus gadījumus.

Vēzis (pazīstams kā ļaundabīgs audzējs) ir slimība, kad nor­mālās šūnas sāk mainīties un augt patoloģiskā veidā. Ja to neārstē, tās var iznīcināt apkārtējās veselās šūnas kā arī iznī­cināt veselās šūnas citās ķermeņa daļās.

KRONA SLIMĪBA – izraisa iekaisumu vai pietūkumu un kai­rinājumu jebkurā gremošanas trakta daļā. Biežākie simptomi ir sāpes vēderā un caureja. Asiņošana no taisnās zarnas. Sva­ra zudums un drudzis.

C HEPATĪTS – ir hroniska vai akūta vīrusu ierosināta infek­cijas slimība, kas galvenokārt izpaužas ar aknu audu bojā­jumu. HCV izplatās galvenokārt ar asinīm, kā arī ar citiem ķermeņa šķidrumiem, kas satur asinis

APLASTISKĀ ANĒMIJA – reta, bet nopietna slimība, kad kaulu smadzenes nespēj radīt pietiekamu asins šūnu vai recē­šanas vielu daudzumu. Simptomi ir elpas trūkums, pārmērīga asiņošana un palielināta inficēšanās iespēja.

KOMA – bezsamaņas stāvoklis, no kura pacientu nevar pa­modināt un kura laikā pacientam nav nekādas kontroles pār organisma funkcijām. To var izraisīt slimības, insults, infekcija, ļoti zems cukura līmenis asinīs vai smags nelaimes gadījums.

  • B programma

LAIMA SLIMĪBA – infekcija, ko izraisa baktērijas, kas nonāk cilvēka organismā ar inficētas ērces kodienu.

HIV INFEKCIJA – iegūta asins pārliešanas, fiziskas vardar­bības vai negadījuma darbā rezultātā. Cilvēka imūndeficīta vīruss jeb HIV ir vīruss, kas uzbrūk un pakāpeniski sagrauj cilvēka imūnsistēmu.

BAKTERIĀLAIS MENINGĪTS – smadzeņu apvalku iekai­sums. Izraisa plēves, kas ir aizsargslānis ap galvas un mugu­ras smadzenēm, iekaisumu.

HRONISKA NIERU MAZSPĒJA – nieru funkciju samazinā­šanās līdz pat to pilnīgai izsīkšanai. Nieru mazspēja izraisa kaitīgo atkritumu uzkrāšanos organismā.

VILSONA SLIMĪBA – ir ģenētiska un izraisa pārmērīgu vara uzkrāšanos aknās un smadzenēs, kā arī nierēs, radzenē un citos orgānos, kā rezultātā rodas hepatīts, psihiatriski vai nei­roloģiski simptomi.

AKNU MAZSPĒJA – cirozes izraisīta aknu mazspēja, nav patstāvīga slimība, tā ir citu slimību izraisītas sekas. Citiem vārdiem sakot, tā ir pēdējā dažādu aknu slimību stadija, kad aknas neveic vienu vai vairākas savas funkcijas

ORGĀNU TRANSPLANTĀCIJA Pacientam tiek veikta kaulu smadzeņu vai pilnīgu sirds, nie­ru, plaušu, aizkuņģa dziedzera, aknu vai aknu daivas trans­plantācija.

  • C programma

PARALĪZE (EKSTREMITĀŠU)– pilnīgs un neatgriezenisks muskuļu funkcijas zudums visām vai jebkurai vienai ekstre­mitātei pēc traumas vai slimības. Ekstremitāte ir roka vai kāja.

AKLUMS– neatgriezenisks redzes zudums.

INSULTS– jeb smadzeņu trieka ir smadzeņu audu nāve ne­pietiekamas asins apgādes vai asinsizplūduma galvaskausā dēļ. To izraisa pēkšņs asins apgādes zudums vai asinsizplū­dums noteiktā smadzeņu daļā.

MIOKARDS INFARKTS (SIRDSLĒKME)– sirds muskuļa nāve nepietiekamas asins apgādes dēļ, kad daļa no sirds mus­kuļa nomirst, jo cieš no skābekļa bada.

1. TIPA CUKURA DIABĒTS– rodas pazemināta insulīna (aizkuņģa dziedzera hormona) daudzuma dēļ un paaugstinās cukura līmenis asinīs, kam nepieciešamas pastāvīgas insulīna injekcijas.

PRIMĀRĀ PLAUŠU HIPERTENSIJA– pārmērīgi augsts asinsspiediens plaušu artērijās.

MULTIPLĀ SKLEROZE– ir centrālās nervu sistēmas slimī­ba, kura iznīcina nervu šķiedru mielīnu (plastisks balts ap­valks, kas aptver centrālās nervu sistēmas nervu šķiedras) galvas un muguras smadzenēs. Multiplā skleroze ir visizplatī­tākā invaliditāti izraisošā neiroloģiska slimība.


 

Vēl jūs varētu interesēt

Pieteikties